Pozor, jede Butanding!

Výprava na Filipíny (15 dnů)

Bez turistů. Zato s nejveselejšími lidmi v celé Asii. Víte, co je to jeepney, tanduay nebo butanding? Pojeďte s KAPITÁNEM až na daleký Luzon a všechny je uvidíte na vlastní oči! A dají vám pocítit, jak jsou rádi, že jste přišli.

Stravování

Jsme sice v Pacifiku, ale čínský a španělský vliv na místní kuchyň nepřehlédnete! Jednoduché, čisté a rychlé – to jsou pouliční vývařovny zvané turo-turo. Nabídnou vám adobo – kuřecí nebo vepřové maso v pikantní, tmavé omáčce, kare-kare – maso v kokosové omáčce, lumpiu – jarní rolky plněné masem nebo zeleninou a samozřejmě spoustu ryb a levného ovoce.

Žízeň uhasíme ovocnými džusy, míchanými nápoji, balenou vodou nebo výborným (a zatraceně levným) pivem San Miguel. Jestli preferujete americké stravování, KFC i Mc Donaldy najdete v každém větším městě, stejně jako jejich filipínskou obdobu Jollybee.

Ubytování

Hotely a hostely, které budeme využívat, jsou čisté a bezpečné. Mají koupelnu a WC. Jsou vybaveny buď klimatizací nebo větrací vrtulí. V Donsolu si nocování zpestříme unikátními bambusovými bungalovy, na korálovém ostrově v Suluském moři zase budeme spát jednu noc přímo pod hvězdami.

Důležité informace

Kód zájezdu 1
Termíny zájezdu 10. 02. – 24. 02. 2012 54990 Kč
10. 11. – 24. 11. 2012 54990 Kč
Cena zahrnuje zpáteční letenku do Manily, letenku Manila – Legaspi, zpáteční letenku Manila – Puerto Princessa, veškeré ubytování v hotelech a guesthousech, místní dopravu, uvítací večeři, služby česky hovořícího průvodce, informační a propagační materiály
Cena nezahrnuje stravování, vstupy do památek, výlet k velrybím žralokům
Místní doprava autobus, jeepney, taxi a loď
Nástupní místo Praha
Poznámka CENA ZÁJEZDU JE VČETNĚ LETIŠTNÍCH TAX, PALIVOVÝCH A BEZPEČNOSTNÍCH PŘÍPLATKŮ!

Podrobný program výpravy

den první až třetí
přílet do Metro Manila, jednoho z největších měst Asie. Návštěva pevnosti Santiago – bývalého japonského válečného vězení, Palacio del Gobernador,Plaza de Roma a manilské katedrály. Uvítací večeře.
den čtvrtý
odlet do Legaspi, přesun pod dýmající sopkou Mt. Mayon (2 463 m n.m.) do přímořského letoviska Donsol. Chcete mít klid a lenošit? Pojďte relaxovat na tropickou pláž! Anebo se chcete koupat s největšími, nejkrásnějšími a nejmírumilovnějšími žraloky světa? V tom případě vyrazíme na Butandingy! Nepotřebujete nic, kromě potápěčských brýlí, šnorchlu (zapůjčení na místě) a trochy odvahy. Na potápění s úchvatnými žraloky velrybími do smrti nezapomenete…
den pátý a šestý
na úpatí činného vulkánu Mayon se v džungli vykoupeme v romantickém vodopádu Bohay, podnikneme nenáročný výlet k lávou zavalenému hotelu, vyzkoušíme uzdravující mariánskou vodu v bazénech Buang a nakonec zklidníme mysl ve středověké Černé katedrále v romantickém historickém městě Tobaco.
den sedmý a osmý
vítejte v TAAL Townu – nejkrásnějším městě Filipín! Španělé tady stavěli (největší křesťanskou katedrálu v jihovýchodní Asii, nebo dodnes funkční radnici z 16. století), filipínští vlastenci šili (1. vlajku svobodné země) a řemeslníci tu dodnes vyrábějí světoznámé nože Balisongy – nahlédneme jim pod ruce!
den devátý
nasedneme do tradiční vahadlové lodě bangkas a přeplujeme sopečné jezero TAAL, abychom si dopřáli nenáročný, poklidný výstup na nejmenší činný vulkán na světě – TAAL VOLCANO. Pohled z vrcholu do zatopené kaldery, ze které uniká síra, bere dech…
den desátý
návrat do Manily a dokončení prohlídky města – nábřeží Roxas a vyhlášený noční život metropole.
den jedenáctý
letecky se přesuneme do Puerta Princessy – kdysi námořní základny pirátů, později hlavního přístavu španělských kolonizátorů a dnes správního střediska tropického ostrova Palawan. Návštěva unikátního vězení Iwahig – dejte si kávu s vězni a nechte si vyprávět jejich osudy…
den dvanáctý
přehoupneme se přes palawanské hory a po nejdelší ponorné řece světa (8 km) vplujeme do království tmy a ticha – do jeskyní národního parku St. Paul. Koupání na kouzelných, bílých plážích Jihočínského moře.
den třináctý a čtrnáctý
staňme se Robinsony na korálových ostrovech Pacifiku! Šnorchlování, potápění a koupání na zapomenutých ostrovech v Suluském moři, relax pod palmami, noční život v metropoli Palawanu
den patnáctý
Odlet přes Manilu do ČR

Co můžete v zemi čekat

Podnebí a počasí

Teplota se bude pohybovat mezi 20 a 28 stupni, čekejte dny plné slunce a jasné oblohy. Vlhkost je mnohem snesitelnější, než třeba v Thajsku nebo Vietnamu.

Může přijít krátká přeháňka, ale jsme v tropech, takže žádný strach z nastydnutí! Teplota moře? 25-27 °C. Prostě ráj!

Lidé a jejich přirozené prostředí

Filipínci jsou velcí vlastenci a mají být na co hrdí. Milují své hosty a podle toho se k nim chovají. Budou se na vás usmívat od rána do večera a přitom poradí i pomůžou.

Sopky, pod kterými žijí, budí respekt, stejně jako azurově čistý oceán. Ve srovnání s ostatními zeměmi Asie jsou Filipínci velmi ohleduplní k životnímu prostředí.

Fauna a flóra

Filipíny jsou vlastně zelenomodré. Sytě zelená je tu džungle, modrý oceán. Kokosové palmy a banánovníky – to jsou nejčastější rostliny, které tu uvidíte. Kromě rýže, samozřejmě.

Ta největší krása ale čeká pod mořskou hladinou. Při šnorchlování uvidíte barevné ryby – klauny a dále kanice, želvy, murény i barakudy. A jestli se opravdu ponoříte k velrybím žralokům, budete mít tyhle mírumilovné obry pouhé dva metry od sebe! Jsou nádherní…