Bulharsko – nejen Slunečné pobřeží pro dostupnou a pěknou dovolenou

Země na pomezí Evropy s nádechem Balkánu a Orientu. Kdysi v dobách socialismu byla tato země jednou z mála, kam jsme se my čeští turisté, mohli podívat. Země s přibližně 7 a půl miliony obyvatel u Černého moře si získává v posledních letech znovu velkou oblibu. Přijatelné ceny a komfort, který tu stále víc vzrůstá nejen od vstupu Bulharska do EU v roce 2004. Tato země není dnes synonymem druhořadé dovolené, ale může nabídnout skvělou a přitom cenově velmi dostupnou dovolenou. Patrně nejnavštěvovanější část Bulharska je východní pobřeží u Černého moře, avšak Bulharsko má co nabídnout rozhodně i ve vnitrozemí. Města jako Sofia, Stara Zagora, Plovdiv či překrásná příroda v horách. Bulharsko má potenciál, je škoda jej nevyužít.

Sluneční pobřeží pro dovolenou plnou slunce

Bulharsko nabízí mnoho známých letovisek u pobřeží k prožití skvělé letní dovolené. Mezi nejznámější rozhodně patří Albena, Zlaté písky, Varna, Burgas, Primorsko, Nesebar či Slunečné pobřeží. Právě to patří k největším letoviskům, které Bulharsko nabízí. Nachází se přibližně 40 km severně od letiště v Burgasu a 5 km od starobylého města Nesebar. Slunečné pobřeží nabízí milovníkům léta místo plné slunce a skvělého koupání. Dlouhé, pozvolna se svažující pláže dosahují délky až 7 km a mohou klidně konkurovat i proslulé jamajské pláži Negrilu. Slunečné pobřeží je tak jedním z nejvyhledávanějších míst, které Bulharsko pro letní dovolenou může nabídnout. Plusem je také výborné spojení s okolními městy i letištěm v Burgasu. Také můžete poznávat okolní přírodu a památky, kterých rovněž Bulharsko nabízí mnoho. Dnešní pobřeží jako i ostatní bulharská letoviska přinášejí srovnatelný komfort a služby se středomořskými destinacemi.

Dovolená pro velké i malé, to je Sluneční pobřeží

pobřeží je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších bulharských letovisek. Je to ideální místo pro dovolenou pro dospělé i pro děti. Celá rodina si zde něco najde. Pro děti je tu spousta dětských atrakcí, dospělí mohou vyrazit do okolí nebo si užívat vodních sportů v černomořských vlnách. Koupání a slunce, odtud i název pobřeží. Slunečních paprsků si zde v létě opravdu užijete naplno. Bulharsko už rozhodně není jen druhotná dovolená, naplno uspokojí i náročné klienty. Bulharsko je cenově dostupné a navíc jazyk není takovou překážkou – s trochou vůle a trpělivosti se domluvíte i česky a skvěle rusky. Slunečné pobřeží patří k nejatraktivnějším cílům dovolené k prožití aktivní i poklidné dovolené plné jižanského slunce.

Bulharsko je směs Evropy a Orientu

Bulharsko leží na rozhraní evropského a islámského světa. Spojuje se zde jak evropský, tak orientální styl díky sousednímu Turecku. Vlivy jsou znát nejen v kuchyni, která spojuje jak hutnou kuchyni rumunskou, zdravou balkánskou a s tóny nezvyklých chutí orientálních pokrmů. V Bulharsku můžeme ochutnat vše od sýrů, ryb, tradičních hutných polévek až po kebab či speciality turecké kuchyně. Bulharsko je hranicí Evropy a Asie, mísí se zde různé vlivy. To dává Bulharsku jedinečný ráz a atmosféru s mnoha kulturními i společenskými rysy. Bulharsko dnes nabízí kvalitní a rozmanitou dovolenou za přijatelné ceny. Dávno již nepatří k zemím se špatnými službami jakousi komunistickou baštu, Bulharsko je dnes moderní a nabízí nejen v letoviscích srovnatelný komfort a zázemí. Ochutnejte bulharskou dovolenou, letoviska jako pobřeží, Nesebar, Varna či legendární Zlaté písky jsou otevřena v moderním stylu pro každého, kdo hledá cenově přijatelnou a přitom jedinečnou dovolenou. Bulharsko se opět vrací na svůj vrchol, zlepšuje služby a nabízí pro každého něco. Zavítejte také do vnitrozemí, okouzlí Vás města, památky, příroda i tradiční poklidný ráz vesniček, kde najdete ten pravý bulharský život.