Cestování

Bezpečí na cestách

Bezpečnost všech klientů je pro nás nejdůležitější! Všechny cesty nejprve projíždí průvodce sám, sbírá informace a kontakty. Teprve potom je zájezd zařazen do naší nabídky. Neustále sledujeme bezpečnostní situaci v dané zemi a to i dlouho před odjezdem.

Nikdy nevypravujeme zájezd do oblasti, která je neklidná nebo z bezpečnostního hlediska neprůhledná. Nepřekračujeme pomyslnou hranici, za kterou už se cesta stává rizikem. Cestovatelská bezpečnostní rizika je možné eliminovat na velmi nízkou míru. Víme jak na to.

Pojištění

Proč zbytečně riskovat? Pojištěna je naše cestovní kancelář, pojistěte se i vy. Jsme ze zákona pojištěni proti úpadku u Generali pojišťovny (č. smlouvy 1710900082).

Vám doporučujeme, kromě běžného zdravotního pojištění, ještě cestovní připojištění. V případě zdravotních problémů pokryje náklady na ošetření, léčbu, popř. převoz domů. V otázkách pojištění vašeho zdraví, storno poplatků nebo zavazadel vám rádi poradíme.

Věk a zdraví účastníků

Věk nerozhoduje, zdraví ano. Žádná z našich cest nemá věkové omezení – není k tomu důvod. Lidé ve středním věku bývají ozdobou dobrodružných cest – svou vytrvalostí, optimismem a nadhledem. Mládí zase přináší vitalitu, touhu objevovat. Namíchejme společně koktejl, který si naservírujeme v podobě nezapomenutelné dovolené.

Nevyrážejte ale s nedoléčenými zraněními, vážnými nemocemi nebo bez očkování. Pokud s námi cestuje osoba mladší 18ti let, vyžadujeme písemný souhlas rodičů nebo zákonného zástupce. Jestli si nejste úplně jisti, ozvěte se, rádi poradíme.

Až na výjímky není očkování na cesty povinné. Vydat se ale například do zemí „třetího světa” bez očkování proti žloutence je hazard, totéž platí o antimalárikách v tropických oblastech. Informace o vhodném očkování do jednotlivých zemích najdete na webu www.ockovacicentra.cz. Vaše případné dotazy rádi zodpovíme.

Znalost prostředí

Nemůže se stát, že by se náš průvodce v dané zemi nedomluvil nebo neznal cestu. Průvodci v oblasti buď dlouhobě žili, žijí nebo ji znají jako své boty. Samozřejmě mluví česky. Znají nejen historii, současnost, atraktivní místa, ale i místní kuchyni, zvyky a „bolavá místa”.

Sečteno, podtrženo – Kapitán Dave velmi dobře ví, kam vás veze, co tam podnikneme a jak se bezpečně vrátíme domů!