Kam se vydat v červnu na dovolenou

Nejlepší pro rodiny: Hanoj, Vietnam

Hanoj s rušnými ulicemi vedoucími k poklidnému jezeru Hoan Kiem Lake uprostřed nabízí skvělá dobrodružství pro celou rodinu. Městu dali současnou podobu Francouzi, když se v 80. letech 19. století země stala francouzským územím. K vidění jsou zde široké bulváry, zatímco ve velkých koloniálních budovách dnes sídlí státní úřady a zahraniční ambasády. Určitě si nenechte ujít starou čtvrť, kterou tvoří chaotická změť úzkých uliček, kde prodejci nabízejí vše od výrobků z ratanu až po mobily. Cennou zajížďku představuje návštěva Halong Bay v Tonkinském zálivu, kde z klidného moře vyčnívají fantastické krasové formace.  

Ubytování: Booking.com

Nejlepší na pobyt ve městě: Nashville, Tennessee, USA

Nashville, známá mekka příznivců hudby country, nabízí jižanskou pohostinnost, která okouzlí snad každého návštěvníka. Město vyniká svojí pestrostí, přičemž 7.- 10. června 2018 se zde koná uznávaný CMA Music Festival. V jiném případě můžete prohlídku města zahájit návštěvou Parthenonu, vynikající kopie nejslavnější starověké stavby v Řecku, bavit se ve vědeckotechnickém muzeu Adventure Science Centre nebo shlédnout vystoupení v koncertní síni Ryman Auditorium.

Ubytování: Booking.com

Nejlepší na pláže: Korsika, Francie

Na ostrově Korsika se setkává italské slunce s francouzskou kulturou. Ostrov nabízí přes 1600 km pobřeží, takže je rájem pro milovníky pláží: naleznete zde měkký písek i oblázky mnoha barev omleté mořem. K nejlepším plážím patří Calvi, L´Arinella, Loto, Saleccia, Palombaggia, Pinarello, San Ciprianu a Bodri. Dlouhodobě nejoblíbenější je přitom Palombaggia, široký úsek písku omývaný nekonečnými modrými vodami.  

Ubytování: Booking.com

Nejlepší na dobrodružství: Černá Hora

Černá hora stále patří k málo známým klenotům Evropy a červen je nejlepší doba pro její návštěvu. Národní park Durmitor je hlavní lokalitou v zemi pro pěší turistiku, cyklistiku, rafting a horolezectví. Jeho největší ledovcové jezero, Černé jezero (Crno Jezero) je pod čistým modrým nebem mimořádně krásné. Pokud se vážně věnujete pěší turistice, neměli byste si nechat ujít možnost zdolat horu Bobotov Kuk, nejvyšší vrchol parku. Túru začnete v průsmyku Sedlo 14 km od města Žabljak, a asi po 3 hodinách vyčerpávajícího výstupu se dostanete na vrchol, kde budete odměněni senzačními výhledy.  

Ubytování: Booking.com