Podívejte se na tři ostrovní ráje, které vám vyrazí dech

Jsou tři a jsou na východ od Afriky. Vytvářejí pomyslný trojúhelník luxusu, krásných pláží a neuvěřitelných přírodních scenérií.

getimage (1)

Seychely, Réunion a Mauricius. Tři místa, které si zamilujete, jsou drahá a pro dva může stát taková dovolená i průměrný roční plat.Každý po takové dovolené touží. Patříte i vy mezi ně?

Mauricius a Réunion v Indickém oceánu dělí vzdálenost nejméně 150 kilometrů, k souostroví Seychely je to o trochu dál. Leží severovýchodně od ostrova Madagaskar.Všechna tři místa se však shodně mohou pochlubit označením „Perly Indického oceánu„.

Seychely – romantika, nápoje lásky i Šalamounovy ořechy

Jsou ideálním místem pro útěk před světem . Seychely jsou považovány za jedno z nejkrásnějších měst světa, ale dovolenou si tu však nemůže dopřát každý.

more-priroda-den-Afrika (1)

Týden v luxusním středisku v hlavní sezóně zde stojí přibližně 160.000,- Kč . “ Seychely nejsou pro každého“ vzkázala dokonce před pár lety seychelská vláda a omezila počet turistů, kteří mohou ročně do oblasti přijet.

I díky tomu je zde však božský . Mimochodem, věděli jste, že více než polovina území celého souostroví je národním parkem , nebo alespoň chráněným územím? Včetně rezervace Vallee de Mai, kde rostou slavné coco de mer , Šalamounovy ořechy, plody, které váží i 30 kilogramů a podobají se lidskému pozadí nebo ženskému klínu.

Traduje se, že první námořníci, kteří na ně na ostrově Praslin narazili, si mysleli, že přistáli v  Rajské zahradě , z níž byli vyhnáni Adam a Eva. A tímto plodem se dodnes připisují silné afrodiziakální účinky . Proč asi …? Odvést si tento ořech jako suvenýr je však pořádný „oříšek“. Ročně se jich totiž pozbírá okolo tří tisíc, zájem o ně je obrovský a cena se šplhá i nad 250 dolarů . Turista navíc musí mít doklad o koupi , jinak mu úlovek na letišti zabaví celníci.

Lepší než třicet-kilový ořech se domů veze některý z drobných vyřezávaných talismanů , které můžete sehnat na tržišti v hlavním městě Victoria. Místní obyvatelé dodnes (minimálně před turisty) věří v sílu magie Gris Gris. A koupí talismanu si prý člověk zajistí štěstí. Štěstí v lásce zas zajistí nápoj lásky – i ten vám zde namíchají.

Mauricius – barevné duny, krásné pláže i soukromé ostrůvky

I dovolená na Mauriciu člověku pořádně provětrá bankovní účet. Malý ostrůvek nedokáže pojmout sto tisíc turistů, středisek tu tolik není, zájem je obrovský a ceny pořádně vysoké. “ Člověk si tu však neplatí jen luxusní zázemí, ale i soukromí„, říkají v místních střediscích. „Chcete vlastního komorníka? Zde ho budete mít. Rádi byste si dopřáli masáž nebo romantickou večeři ve dvojici na soukromém ostrůvku? Není to problém! “

Byla by však škoda vyrazit na Mauricius a detailně znát pouze cestu z pláže do bungalovu. Vždyť tu mají třeba nejstarší botanickou zahradu na jižní polokouli. S unikátní palmou, která kvete jen jednou za šedesát let a se slavnými lekníny, které unesou i malé dítě. Nebo třeba krokodýlí farmu La Vanille , kde se člověk setká s krokodýly, želvami, leguány i chameleony. „A pak si v místní restauraci může dát na oběd krokodýlí menu,“ dodávají v mírném údivu návštěvníci.

Největší atrakcí je – kromě ikonického masivu Le Morne – oblast Chamarel . Země je zde zvlněná a zbarvená do sedmi , pro přírodu netypických, barev . Barevný zázrak, který láká většinu turistů na ostrově, mají prý na svědomí postupné tuhnutí lávy a přítomnost hliníku a železa. Človeku to však nedá a tváří v tvář tomuto přírodnímu zázraku ho napadají i jiné, divočejší alternativy vzniku.

Přemýšlet o nich může třeba při výborném jídle. Mauricijská kuchyně je tavícím kotlíkem francouzské, indickéafrické a čínské kuchyně a vyrazit do místní restaurace znamená navštívit festival vůní, chutí i barev.

 

Réunion – divoké kaňony, romantika i adrenalin

Menší bratr ostrova Mauricius a místo, kde můžete prožít velkou romantiku , ale i bláznivý adrenalin . To je Réunion. Někteří mu říkají Havaj na jednom ostrově a do jisté míry mají pravdu. Na Réunionu se setkává evropský luxusfrancouzskou elegancí a africkou živelností . Dopřát si zde můžete luxusní pobyt na pláži, ale i náročnou túru vnitrozemím.

Hlavní dominantou ostrova je sopka Piton des Neotes , dnes je naštěstí neaktivní. Právě její činností však kdysi vznikl kaňon Trou de Fer , Železná díra, jeden z nejnáročnějších terénů pro lezce a vyznavače canyoningu vůbec. Obrovská a působivá „díra“ do hlubin země je následkem dávné sopečné činnosti, povrch zde strmě padá do hloubky několika stovek metrů a uvnitř se ztrácí i šest řek . Ty vytvářejí až 220 metrů vysoké vodopády .

Poprvé ho lezci zdolali až v roce 1989 , kdy se jim podařilo dosáhnout dno, a tak vlastně není divu, že ho dnes přezdívají i „Mount Everest mezi kaňony„, jakkoli nelogicky to zní. O ostrově Réunion se často také mluví jako o místě, které čeká na zkrocení . Mnozí však bojují za to, aby této perle právě pověst divokého a divoce krásného místa zůstala.

more-priroda-den-Afrika