Tango, nebo sambu?

Výprava do Brazílie, Argentiny a Uruguaye (16 dnů)

Lehkým krokem protančíme hříšnými městy, hřmícími vodopády i jezuitskými kostely. Pláže, hory, džungle, pralesní řeky. Skvělé víno, šťavnaté steaky, šaramantní lidé. Zvolíte tango, nebo sambu?

Stravování

Argentina = nejlepší steak na světě? Ale jistě! Propečený, skvěle ochucený, prostě zážitek. Ale také třeba znamenité asado – originální barbecue. Ve všech třech zemích je silný vliv středomořské kuchyně – čili kuřecí maso, hodně zeleniny, záplava mořských ryb a dalších „slaných“ živočichů, skvělé těstoviny, rýže. Ochutnejte chorizo (vepřové), mollejas (sladký chléb), brazilské caruru (cibule, okra, krevety a ořechy), nebo uruguayské Dulce de lecche – znamenitou sladkou pochoutku.

Velký výběr nealko nápojů vás bezpochyby uspokojí – ovocné džusy, coca cola, všude balená voda. Máte chuť na pivko? Ve všech třech zemích najdete desítky druhů piv, alkoholických koktejlů, rafinovaně namíchaných drinků a samozřejmě vynikající stolní vína. Zejména ta argentinská mají světové renomé.

Ubytování

Kvalitní, čisté, bezpečné – takové budou naše hotely a guesthousy v jižní Americe.

Samozřejmě s koupelnou i WC na evropské úrovni.

Důležité informace

Kód zájezdu 6
Termíny zájezdu 05. 03. – 20. 03. 2012 59990 Kč
01. 10. – 16. 10. 2012 59990 Kč
Cena zahrnuje Letenku do Rio de Janeira a zpět z Buenos Aires, uvítací večeři, veškeré ubytování v hotelech, místní dopravu, informační a propagační materiály, služby česky hovořícího průvodce
Cena nezahrnuje stravování, vstupné do památek, výlet lodí pod vodopády Iguazu
Místní doprava autobus, mikrobus, loď, taxi
Nástupní místo Praha
Poznámka Cena zájezdu je včetně letištních tax, palivových a bezpečnostních příplatků

Podrobný program výpravy

den první a druhý
Odlet z ČR a přílet do nekonečné náruče Krista Spasitele – vítejte v božském Riu! Cesta lanovkou na 710 m vysokou skálu Corcovado, s impozantním výhledem na zátoku Botafogo a celé Rio de Janeiro. Čekají nás toulky koloniální čtvrtí, jízda prastarou tramvají po lince Svaté Terezy, i ultramoderní čtvrť Central District. Ani na světoznámou pláž Copacabana nezapomeneme. Uvítací večeře.
den třetí až šestý
Perla portugalské koloniální architektury – někdejší Zlaté město Parati. Po nocích tu dodnes kamennou dlažbou zní ozvěna kroků portugalských vojáků….projdeme se po legendární Caminho do Ouro (Zlaté cestě), anebo vyrazíme do tyrkysově modrých lagun Atlantiku. A potom zamíříme dál – čeká nás Sao Paulo – největší město na jižní polokouli! Pulsující Avenida Paulista, Metropolitní katedrála, Niemayerovo výstřední Ibirapuera Auditorium i světoznámé Museu de Arte de São Paulo.
den sedmý až devátý
Curitiba, hlavní město státu Paraná – někdejší ráj evropských přistěhovalců, dnes moderní, univerzitní město. Navštívíme tradiční německý dřevěný kostel z r. 1932 i znamenitou botanickou zahradu. Cesta vnitrozemím do pohraničního města Foz do Iguaçu ke stejnojmennému divu přírody – nejkrásnějším vodopádům světa! 275 kataraktů na řece Iguazú, úžasné divadlo v Ďáblově chřtánu – vodopády 3x vyšší než ty Niagarské! Projdeme se po břehu Iguazú, navštívíme hydroelektrárnu Itaipú. Na argentinské straně seberte odvahu a přijeďte lodí až pod vodopády….
den desátý až dvanáctý
Jsme v Argentině – vzhůru na ranč! Prohlídka typické jihoamerické farmy s ochutnávkou místních specialit, při kterých hostitelé nezapomenou ani na světoznámé argentinské víno. Dojedeme až na úchvatné ruiny někdejší jezuitské misie San Ingnacio Miní z r. 1610, zapsané na seznamu památek UNESCO. Torza kamenného kostela, hřbitova i okolních domů. Přejedeme do Uruguaye, kde nás čeká historická perla – město Colonia del Sacramento – romatická brána Portón de Campo, historická ulice Calle San Pedro, nebo nábřeží Río de la Plata.
den třináctý až patnáctý
Salto – hlavní město citrónů. Odpočiňte si v místním aqvaparku, nebo v horkých pramenech a potom už vzhůru do hlavního města! Montevideo – světoznámá historická čtvrť Ciudad Vieja, půvabné náměstí Nezávislosti s divadlem Solís a Palacia Salvo, výstřední třída 18 de Julio Avenue. Zamávejte Uruguayi a přes mohutnou Río de la Plata přejedeme Buenos Aires.
den šestnáctý
Buenos Aires – Paříž jižní Ameriky! Jedna z nejdelších ulic světa – Avenida del Libertador, výstřední nákupní třída Florida Street, uliční muzeum Caminito. Šaramantní ženy, galantní muži, skvělé víno – nakupujte, ochutnávejte, prožívejte! Večer odlet do ČR.

Co můžete v zemi čekat

Podnebí a počasí

Nejpříjemnější počasí? V době naší návštěvy – na jaře a na podzim. U moře bude samozřejmě větší vlhko, teploty se budu pohybovat mezi 25 – 30 stupni. Ve vnitrozemí nižší vlhkost, ale stále teplo. Občasné srážky nejsou vyloučeny, ale žádný strach – jen příjemně ochladí horký vzduch.

Lidé a jejich přirozené prostředí

Křesťanští misionáři tu zanechali nesmazatelné stopy – historická města a hlavně jejich mohutné katedrály vám budou nápadně připomínat evropské Středozemí. Pokud si s sebou přivezete pár španělských, resp. portugalských slovíček, místní budou nadšeni a dají vám to okamžitě najevo.

Zaručené zprávy o neúnosné kriminalitě jsou výplodem bujné novinářské fantazie – není o nic vyšší, než u nás doma. Samozřejmě, běžná opatrnost je na místě, ale není se čeho bát. Velká města jsou elegantní i hektická současně, venkov poklidný a se srdcem na dlani.

Fauna a flóra

Pokud chcete vidět jaguáraocelota, nebo obávanou anakondu, musíte do nitra amazonských pralesů. Ale spatřit lišky, kapybary, želvy, krokodýly, nebo barevné papoušky není nic neobvyklého i mimo toto teritorium. Stejně tak plameňáky, labutě, z dravců orly, sokoly, nebo supy. Věřte tomu nebo ne, ale Brazílie je domovem cca 2,5 milionů druhů savců, ptáků, ryb a hmyzu! I počet národních parků v zemi je ohromující – zatím jich je 69! Argentina láká do 29 národních parků a mezi hlavní mořské atrakce patří orky a delfíni.

Argentina i Brazílie prosluly ve světě svými exotickými rostlinami a dřevinami – kaktusy, opunciemi, orchidejemi, známé jsou rozsáhlé plantáže kaučukovníků. Máte se na co těšit!